BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Viščiukai konteineryje

Vakar šiukšlių konteineryje radom išmestų gyvų viščiukų. Polietileniniame pirkinių krepšelyje. Vaikai išgirdo kažką cypaujant ir pranešė, kad kažkas uždarė paukščiuką. Keletas padarų buvo išlipę iš maišo ir šlitinėjo konteinerio dugnu, konteineris buvo praktiškai tuščias, tik ant dugno šlapia ir vienas viščiukas jau buvo prigėręs. Išgriebus paaiškėjo, kad negyvi yra penki, kiti septyniolika – su kažkokios gyvybės požymiais, bet gerokai susiniurkę ir šlapi. Tikriausiai kažkas nusipirko turgelyje vienadienių viščiukų ir kažkodėl visus švystelėjo į konteinerį. Gal koks diedas nusipirko, o boba išvarė su visu pirkiniu velniop. Kaip dabar būna su bobomis, be jokių argumentų ir t.t. Gal kas vežėsi mašinoje, viščiukai perkaito ir pasirodė, kad neišgyvens, tai išmetė lengva ranka. Pakišti po lempa, viščiukai daugmaž atsigavo, pradžiūvo. Išskyrus vieną, kuris netrukus ir padvėsė. Rytojaus dieną, t.y. šiandien – visi žvalūs, lesa, geria, bet du padvėsė vis vien. Taip jau būna su tais viščiukais, juolab patyrusiais tokius nuotykius. Ir sutapk tu man taip, kad kaip tik prieš kelias dienas buvau gavęs dabar rengiamo gyvūnų gerovės įstatymo projektą peržiūrėti ir pateikti pastabas. Sako, ten jie labai pešasi tą įstatymą kurdami ir nepasidalija įtakos sferomis. O štai jums va vaizdelis iš gyvenimo, joks įstatymas tokių dalykų nesutvarkys. Ir ne pirmas kartas šitaip, pasitaikė pavyzdžiui kačiukų išmestų. Priskandinti buvo ir išmesti, konteineryje atsigavo ir ėmė kniaukti. Taip jau yra, kaimiečiai – žmonės grubesni ir jiems gyvūnas yra daiktas. Miestiečiai – caca lialios, jiems gyvūnas yra kaip žmogus (o patys pri*ika visas pamiškes prie kelių). Teisingas požiūris turėtų būti kažkur per vidurį. Be reikalo čia apibendrinau, bet vis tiek. Suvalkietišku žvilgsniu žiūrint, viščiukas turėtų kainuoti apie 2-3 litus, tai ne mažiau 50 lt švystelėta į konteinerį. O daug ieškoti nereikėtų, atsirastų kas paima, juolab veltui, nebūtina mesti gi. Tai jei nereikia, tai atiduok kam reikia. Jau nekalbu apie tai, kad čia yra gyvas sutvėrimas ir prašosi, kad su juo būtų elgiamasi išlaikant gyvybę ir nesukeliant skausmo, mažiausiai bent tiek. Nedarykit taip.

Tik parnešti iš konteinerio.

Visai leisgyviai

Šlapias ir niekam nereikalingas

Lašelis vandens atsigerti

Po lempa, kur šilta

Po 2 val., jau sušilę ir gražūs

Po dienos – žvalūs ir išalkę

Kaltinantis žvilgsnis – kas taip pasielgė? Ir kodėl?

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (9) | “Viščiukai konteineryje”

 1.   Evaldas rašo:

  Greitai atsigavo. Auginsite? :)

 2.   vyr rašo:

  Tai taip, auginsime :) Panašu, kad broileriniai, bo lesa kaip patrakę.

 3.   grumlinas rašo:

  Tai kuo baigėsi viščiukų epoėja?

 4.   vyr rašo:

  Taigi auga pusvištės jau tokios, beveik su plunksnom, antrą dešimtį kg lesalo baigia sušnioti ir baigia pasiekti pusę kilo svorio.

 5.   grumlinas rašo:

  Tai, sakai, nelegaliu žemės ūkiu užsiimi? ;)

 6.   vyr rašo:

  taigi ne naminę varau, kol kas dar dėl vištų nėra tokio zakono (nu yra, bet neesmė). Be to, c’mon, čia aš gi geradarys, ar ne :)

 7.   Bernadeta rašo:

  ot geradarys! Svieto gelbėtojas. Juk užauginęs ir nupenėjęs nepaleisi į laisvę?:)

 8.   vyr rašo:

  aišku kad ne, o kokie būtų variantai? Gal kai kam ir naujiena, bet žmonės gyvulius ir paukščius augina labai konkretiems tikslams :)

 9.   Olgerdas rašo:

  Gražu… :) Man gal labiausiai patiko mocas (nes pats juos mėgstu) ir “indėnas” . Jį tai esu matęs ir gyvai nekart- originalus žmogelis…

Rašyk komentarą