BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Višta nebylioji arba big error

Atnešė kaip tai man Asus X51L nešiojamą kompiuterį su Vista HB. Prapuolęs jam garsas. Iš pradžių maniau, kad tiesiog atjungtas (”užmūtintas”), tačiau per gerai tikėjausi. Prie kaikrodžio esantis garsiakalbio ženklas užbrauktas raudonai ir sistema skundžiasi, kad Windows Audio procesas nepaleistas. Rankiniu būdu jo paleisti taip pat nepavyko. Pirmu reikalu puoliau žiūrėti, ką gero turi System Restore. Labai keista, bet nė vienas taškas (pointas) nebuvo sukurtas, nors Restore paleista, kompiuteris pradėtas naudoti dar žiemą. Kreipiausi patarimo į visažinį google. Vajeee! Pilnas internetas dejonių šiuo klausimu. Ir, savaime aišku, pilna patarimų. Pirmu dalyku reikia patikrinti ar paleisti susiję servisai, nuo kurių priklauso Windows Audio servisas. Jie mano atveju visi buvo sėkmingai paleisti. Dar buvo patarimas per registrus sumažinti tų susijusių servisų kiekį, nepadėjo. Dar kažkoks išminčius patarė pareguliuoti serviso priklausomybę (ten tipo “system”, “user” ir pan.) Nuo to tik blogiau - pradėjo skūstis, kad susiję servisai priklauso ne tam loginui, kuriam “prirašytas” Windows Audio. Dar buvo variantas susirasti kur ir pakeisti failą audiosrv.dll. Gal nuo to ir reikėjo pradėti? Tačiau jau atsibodo knistis, pamačiau, kad be perinstaliavimo čia neapsieis. Tiesiog bjaurus Vistos bugas, kuris, panašu, kitaip nepasigydo. Vista tai iš viso vienas bugas, tikrai nesmagi sistema. Perkaito ms vyrukams smegenys matyt bandant sugalvoti kažką nauja, persistengė ir išperėjo nei vištą, nei gaidį :) 7-tukas, atrodo, bus geresnis dalykas. Bet nebandau, nes šiaip ar taip viską bandau ne ant savo, o ant klientų mašinų, taip kad kol kas ne. Palauksiu galutinės versijos ir kam nors instaliuosu. Kartais įdomiai rašo naujų Windows pavadinimą - Windows SE7EN. Tai čia kaip? Windows Sesen? Nekyla jokių asociacijų, bet skamba šveplokai… Ir dar, jei čia septinti, tai višta buvo šešti, aha, akurat!
Grįžtant prie Vista instaliacijos į nelaimėlį Asus notebooką. Instaliavosi, po to lyg ir bandė pasileisti, bet gavosi didelis raudonas ERROR’as per visą ekraną. Didžiausia klaida mano gyvenime! Ta prasme didžiausias kada nors matytas klaidos pranešimas ekrane :) Neranda mat jis c:\recovery.dat. Kas tai yra, kad be jo gyventi negali? Prisipažinsiu, pasielgiau pakankamai kvailai ir perinstaliavau dar kelis kartus :) Rezultatas tas pats. Nors Windows XP instaliavosi ir pasileido kuo puikiausiai. Pasirodo, čia šį kartą kalta papildoma Asus particija (skirsnis), kur turėtų būti kažkokia atstatymo sistema ar kažkas pan. Buvo 3 particijos - pirmoji “recovery” (kuri net ne ntfs, o velnias žino kokia), antroji “Vista” ir trečioji “Data”. Daug nesismulkinau ir ištryniau pirmas dvi bei vietoj jų sukūriau kitą. Juolab, kad vartotojo duomenų ten buvo labai mažai, nedaug evakuacjos, darbų taip sakant. Tada jau kuo puikiausiai instaliavosi Vista, viskas pasileido (”пошло и поехало”, “up and runing”). Be abejo, labai įdomu, kodėl ten taip su tuo garsu atsitiko ir ar nepasikartos. Galima spėti, kad iš tikro pasigadino dll failas. Iki šiol neteko tokios problemos matyti, tikiuosi neteks ir ateityje.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (3) | “Višta nebylioji arba big error”

  1.   Povilas rašo:

    man tas pats nutiko su win update procesu tai as skambinau y ms lietuva aisku windai turi buti legalus ir bahuriukas per ~50min patvarke man pc per tel o buvo tas kad atsiunte registro raktus .reg failiuke jei ka tai jie buna HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\ tik reikia kopijuoti is kitu tokiu pat windu

  2.   Anon rašo:

    Tu nesupyk, bet kažkaip tikrai ne nuo to galo pradėjai problemą spręsti. Ir ne Vista čia kalta, tarpinės tarp kėdės ir klaviatūros. Kai kurie žmonės gyvena su Vista ir vargo nemato. Aišku, kiek žmonių, tiek nuomonių :)

  3.   vyr rašo:

    jei čia man, tai galiu pasakyti, kad be abejo taip, dauguma žmonių su vista gyvena gerai, o aš susiduriu tik su tais, pas ką bėdos. O pas kitus jos būna chroniškos, t.y. vis nuolat kas nors nutinka. Per tą laiką man dar kartą tą kompą buvo atnešę, jau su kita bėda. Ir neabejoju dar atneš ne kartą. O Asus pasirodo turi savo specifiką jei ne iš originalaus disko atstatinėjant sistemą, bet ne problema kaip ten bebuvę. Šiaip tai nesupratau, ką norėjai pasakyti :) Kad tipo Vista cool? Nu turi savo minimalių privalumų, bet ne tiek, kad ją naudočiau… Ir kitiems nepatinka - keletą notbukų jau downgreidinau iki xp. Dabar jau iš viso neaktualu ta vista, kai 7-ti yra.

Rašyk komentarą