BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘Mobilusis’ kategorija

Baterijų krovimas

2009-01-25


Prireikė pasišviesti, žiūriu - nešviečia prožektorius, baterijas reikia krauti. Bėda ta, kad pamečiau pakrovėjo instrukciją (o gal ten ant jo dėžės buvo užrašyta) ir nežinau kiek laiko krauti baterijas. Jų pas mane yra visokios talpos, taip kad problema. Turėjau anksčiau gerą pakrovėją, su pakrovimo indikatoriumi, automatiškai atsijungdavo, kai pakraudavo. Bet nieko nėra amžino, nusibaigė, dar ir baterijas pagadino - išbėgo kažkokie skysčiai iš jų :) Dabar tai pataupiau, nusipirkau neautomatinį, todėl pačiam reikia žinoti krovimo laiką. Pagooglinus radau štai ką: Battery Charge Time Calculator (baterijų krovimo laiko skaičiuotuvas). Mano pakrovėjas duoda 150 mA, baterijų talpa 1300 mAh ir paskaičiuotas krovimo laikas - 10,4 val. (10 val. 24 min.). Ten dar yra kažkokie krovimo efektyvumo procentai, nelabai supratau, ką jie reiškia, bet tiek to. Dar vienas šaltinis norodo tokią formulę krovimo laikui apskaičiuoti: baterijų talpa mAh x 1,5 / pakrovėjo duodami mA. Mano atveju: 1300 x 1,5 / 150 = 13 val. Panašus rezultatas. Pagal formulę dar ir lengviau orientuotis - nubraukti du paskutinius skaičius nuo baterijų talpos ir gausis krovimo valandos. 2300 mAh tektų krauti 23 val. Šiaip jau jei baterijos ima šilti, tai jau kaip ir užteks :) O jei užkaitę, tai jau visai negerai - gadinasi. Čia visur eina kalba apie NiMH baterijas.

Rodyk draugams

Mobilus internetas? Easy!

2009-01-24


Tuo tarpu kol aš knisausi su santechnika, brolis mano eksperimentavo su mobiliakais. Senos motorolos (C650) ir mamos sim kortelės pagalba paleido dial-in serverį. Ta prasme prijungė motorolą prie kompo kaip modemą, kuris laukia skambučių iš išorės ir prijungia skambinantįjį prie interneto. Skambina iš kito mobiliako ir voila! Internetas mobiliake yra. O jei anas mobiliakas prie kompo prijungtas, tai ir kompe yra. O kadangi kalbamės tarpusavyje nemokamai tai viskas kaip ir for free. Tik greitis tai 9 kb/s, cha cha. O šiaip viskas win priemonėmis, per incoming connections wizardą. Pabandžiau ir aš savo telefonu prisijungti, viskas ok gavosi. Taigi internetas visoje LT for free :) Mes gyvenam šiaip jau 100 km atstumu vienas nuo kito. Na, bet čia tik eksperimentas, ilgai mamos be telefono nepaliks, teks atjungti ir atiduoti kortelę, juolab kad ji nesinaudoja ir neketina naudotis ta motorola, pas ją nokia. O tos nei kabelių neturim, nei tikriausiai draiverių, kad paleisti kaip modemą. Vis tiek fun ir reikalui esant patogu.
Beje, tokią motorolą ir aš turėjau, kol kažkas (nesakysiu kas, nors tai buvo drambliukas) išskalbė ją kartu su striuke. Ir dabar dar mėtosi kažkur, bet nelabai veikia, švelniai tariant.

Rodyk draugams