BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

rutina

mano darbo vieta


Praeitą savaitę nutariau imtis vieno kompo, kuris jau per ilgai ant mano stalo “voliojasi” ir užima vietą. Kažkadaise jau jį tobulinau, t.y. keičiau mb su cpu, dėžė liko sena (ten buvo ar tai celeronas gan senas). Taigi, o dabar ėmė skūstis, kad nesikrauna. Na, iš tikro - kraunasi visiškai “random”, o galiausiai iš viso ėmė labiau nesikrauti, nei krautis :) Ventiliatoriai sukasi, bet diskas nebarška ir os nesikrauna. Na ir ką su tokiu daryti? Pacientas, nusirenkit. Galvoju, reikia kažką pradėti klibinti, išlupinėti po truputį ir žiūrėti kas bus. Pirmas pasitaikęs objektas buvo PCI modemas, paprastas telefoninis modemas, tokių šiais laikais jau niekas nenaudoja. Ištraukiu laukan - kompas kraunasi kuo puikiausiai. Taigi, reikalas kaip ir išspręstas. Įtariu ten kompo maitinimo blokas ne visai geros būklės ir gali neužtekti jo viskam, sumažėjo apkrova ir viskas užsivedė.
Paskui tą kompą netrukus atkeliavo ir monitorius (Prestigio). Tipo irgi neveikia. Jo maitblokis yra išorinis ir jau ne originalus, t.y. pakeistas kitu. Ten kažkas su senuoju buvo ne taip ir nusipirko naują. Pajungus viską, iš tikro, nieko nerodo. Ir kažkaip monitoriuje tyliai klaksi kažkas, vos girdimai. Patikrinau testeriu, maitblokis lyg ir “duoda” viską ok. Ką aš žinau, monitorius dar garantinis (3 metai garantija), tai tegul “priduoda” ir tiek žinių. Kadangi visas tas kompas su monitoriumi pas mane gan ilgai voliojosi, paėmiau monitoriaus maitblokį visokiems pajungimams. Kolonėles senas iš kažkur išsitraukiau ir norėjau “užvesti”, o jos neturėjo jokio dc laido. Galiausiai taip besitampydamas su tais laidais, pastebėjau, kad monitoriaus maitblokio kištukas nusitraukia. Ir atgal pasijungia ne bet kaip, nes nuo pajungimo priklauso poliarizacija - ar tai vidus “minus” ir išorė “plius”, ar atvirkščiai. Taigi, čia buvo ir “šuo pakastas” - kažkas nutraukė tą antgalį bei pajungė jį atvirkščiai, todėl monitorius ir nustojo veikti. Pajungus tinkamai, monitorius “atsigavo” ir “atsimerkė” :)
Dar tuo pačiu pastebėjimas “iš kitos operos”. Gauti yra keli nauji kompai, kurių sisteminio skirsnio (particijos) raidė yra “H”. Ten kortelių skaitytuvas sumaišęs kortas ir instaliuojant windows pirmiau raides priskyrė būtent kortelių skaitytuvo plyšiams. Mane tai užknisa, kada sistema sėdi ne “C” diske, o kokiam kitam. Bet be perinstaliavimo to nepakeisi. Windows disk menedžeris neleidžia keisti sisteminio skirsnio raidės. Dėl įdomumo vis tiek pakeičiau per registrus, tačiau tada sistema iš viso nustojo krautis. Teko krautis “iš išorės” per boot cd ir grąžinti viską kaip buvo.

Rodyk draugams

komentarai (2) | “rutina”

  1.   Ernestas rašo:

    „Taigi, reikalas kaip ir išspręstas. Įtariu ten kompo maitinimo blokas ne visai geros būklės ir gali neužtekti jo viskam, sumažėjo apkrova ir viskas užsivedė.“
    …arba pats modemas nelabai geras. Man taip būdavo su sudegusiom tinklo plokštėm.

  2.   vyr rašo:

    visai gali būti

Rašyk komentarą