BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

perdėtas valyvumas


Prieš kelias dienas atnešė kompą - HP Compaq “stacionaras”, juodas. Bičas sugalvojo dulkes pravalyti iš ventiliatoriaus. Tai kartu nuvelė ir termopastą nuo procesoriaus. Pagal jį - pypsi ir neveikia. Nebandžiau net jungti - nusukau ventiliatorių ir sutepiau termopasta. Dar ir disko maitinimo laidas buvo ištrauktas, tai įkišau. Viskas pasileido. Antrą kartą jau susiduriu su panašiu šposu, kai pernelyg uoliai pravaloma viskas :)
Dar atvejis šiomis dienomis. Paskambino jau vėlokai, nenorėjau net prasidėti. Tipo neprisijungia omnitel interneto. Nusivežė pas save namo. Žiūriu monikas toks mandras, kažoks Philips su kolonėlėm šonuose, net ant pado kažkokie indikatoriai. O pats brokuotas - nuo ekrano viršutinės dalies tokie lyg nubėgimai rašalu, ar tai kristalai susilieje, ar kas, bet taip žiauriai, dar nebuvau matęs. Bet ne apie tai kalba. Omnitelio modemas, toks su antena ant šniūro, stacionariam kompui prijungti tikriausiai. Neteko susidurti. Jungiau nešiojamus su pc card ir “usb stick” tipo, tokio dėžurės formos neteko. Ten jau nuo seniau turi tą internetą ir kodėl jo neliko, nesidomėjau, koks dabar skirtumas. Pats modemas susiinstaliavo, viską pasiėmė iš pridėto cd. Ten cd buvo dar kažkoks specialus toolsas, kuris vienok prie interneto nepajungia. Tai netrukus susipratau, kad čia reikia daryti dialup ir iš ten “skambintis”. User “omni”, pass “omni”, o telefono numerio vietoje, kas? Ai, pamiršau jau… A, berods kažkas tipo “*99#” (be kabučių). Nu suveikė, bičas džiaugėsi :) Atsimenu taip kažkadaise porą kartu buvau prisijungęs prie omnitelinio interneto su savo SE K750i. Dabar SE pamestas, o aš iš viso su bite. Ir su HTC Diamond Touch.
Prie to paties - pastebėjau, kad bent telekomas tai tobulėja :) Dabar bevielis dsl modemas eina gatavai sukonfiguruotas kaip routeris ir wi-fi paleistas bei sukonfigūruotas, o wep'as užklijuotas lipduku ant korpuso, paaažanga. Ir vis tiek už pajungimą prašo 50 lt! Kad kaip ir pajungti nėra ką - jei nereikia bevielio, įkišai laidą ir veikia, o jei reikia bevielio, tai tą kodą tik nurašyti nuo modemo šono. Nu telekomas lieka telekomu bet kokiu atveju… Dabar tik toptelėjo, kad čia patiems telekomščikams ir padaryta, juk jie nemoka routerio paleisti ir bevielio sukonfigūruoti. Kiek kartų teko po jų eiti ir tai daryti, nors žmonės anų prašė ir būtų sumokėję, bet telekomščikai… nežinodavo kaip.
Dar šiandien kas buvo - atnešė HP printerį, ten vieną iš tų rašalinių kombainų su skaneriu. Viskas spausdinama dvigubu kontūru, raidės dvigubinasi ir t.t. Ten yra kalibracija su specialiu lapu, kurį vienok žaltys atspausdina kuo puikiauisiai, jokio dvigubinimosi. Lyg ir kalibruojasi, bet rezultato jokio, nepadeda. Rašalinės kokios tai jau matosi, kad ne pirmos jaunystės, pildytos, gal padėtų visiškai naujų įdėjimas? Nu taip ir liko tam kartui.

Rodyk draugams

1 komentaras | “perdėtas valyvumas”

  1.   profesoriux rašo:

    idomu idomu…

Rašyk komentarą