BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pentax K-x jau namuose!

Labai trumpai – laukiau laukiau ir pagaliau sulaukiau daikto! Gal kam krizė ir baigiasi, bet man tik prasideda, tad arba dabar, arba niekad. Alga sumažėjo trečdaliu, daugiau progų nebus. “Jūs laukėt taip ilgai, kol ateis geri laikai, o kol ateis geri laikai…” (© Kazlas). Kodėl Pentax? Gal todėl kad ne mainstrymas. Gal todėl kad antišokas korpuse. Seniai juos stebėjau ir buvau sau davęs žodį – jei iki mano apvaliojo beeezdėjaus jie ką nors įdomaus parodys, imsiu. Taigi, parodė – paėmiau. Atsiliepimai ir visokie kitokie internetiniai atgarsiai geri. Norėjau paimti komplektą su 200 objektyvu, bet Fotofabrikas nepardavė, užtai ant jų truputį pykstu, nėra ko reklamuotis jei neketina parduoti. Kaip ten bebuvę – tai antrasis mano veidrodinukas po seniai seniau jau benaudoto Zenito. Ir apskritai – pirmasis skaitmeninis, kurį pirkau (du valdiškus “muilus” kaip ne kaip jau “sudėvėjau”) ir pirkau sau (yra Canon muilinukė dukrai). Nespalvotais Zenito laikais buvo “gerai” – svarbiausia būdavo apskritai kokį nors vaizdą išgauti, pakankama buvo laimė kai perėjus per visus mirkalus nors kas gaudavosi :) Jau buvau ir spalvotai pradėjęs mirkinti! Bet atėjo fuji kioskelių laikai ir neteko prasmės pačiam mirkti. O paskiau ir skaitmena neužilgo. O dabar jau “meno” reikia, kad jį kur galai :) Vienžo ant savo beeezdėjaus pasidariau prezentą, su kuo save ir sveikinu :) Be to, minimali kolekcija senos rusiškos optikos gal sulauks savo antro atgimimo, nes pasiėmiau M42 konverterį ir bandysiu sukti anuos stiklus. Todėl tai, kad antišokas korpuse – labai palanku.  O juk pas mane dar ir telekonverteris yra, ir makrožiedai. Jei jau visai viskas užknis, eisiu pagrioviais gėlėlės fotografuodamas ir dzin :) Aparatas atrodo “zgrabnas”, perėjau per nustatymus – vajė kiek visko! Kaip man, tai per akis. Tiesioginė peržiūra yra, filmavimas yra. Lietuviška instrukcija yra storos knygelės forma. Girdėjau pas kitus brandus su tuo problema :) Lauksiu dabar geresnio oro ir įkvėpimo, o tada pulsiu “gadinti juostelių”.
Ką dar ėmiau kartu su aparatu? Visokių smulkmenų – SD kortelė (nors turiu aš jų krūvas kažkur sukišęs į stalčius), pakraunamos baterijos (Fotofabrikas nusprendė, kad Sanyo Eneloop, gal jie ir teisūs, nors buvau kitas užsakęs), Tenba krepšys, minėtas M42 konverteris, UV filtras kitiniam stiklui, plėvių komplektas ekranui (deklaruojamas 2,7 colio dydis, bet tokio dydžio plėvės pasirodė mažokos), kažkoks optikos valymo pieštukas (neapžiūrėjau dar). Apsišopinau ir biudžetui sudaviau smūgį, laimė didžioji dalis finansų - iš anksto sutaupyta chaltūra už kompų taisymą, taip kad daugmaž ok.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (20) | “Pentax K-x jau namuose!”

 1.   Andrius rašo:

  Sveikinu taip sekmingai paislaidavus!:) Ieskojau ir as pakraunamu bateriju fotoaparatui ir visur Sanyo eneloop rekomenduoja. Dar skaiciau, kad geriausiai jas krauti Sanyo pakroveju. Kadangi dar neatsiunte man ju, tai savo ispudziais pasidalinti negaliu.

 2.   vyr rašo:

  Na taip, aš irgi girdėjau šias baterijas giriant. Tik tiek kad kai pats neturėjau, tai renkuosi pagal mAh reikšmę, kuo didesnė, tuo geriau. O sanyo baterijų yra vidutiniškai - 2000. Dėl pakrovėjo - jis buvo pridėtas, bet nemanau, kad kuo nors ypatingas: pakrovimo lygio neseka, tik duoda srovę ir viskas, reikia pačiam sekti laiką. Taip kad bet koks manau bus ne blogiau. Geriausia yra tie brangesni, su iškrovimo galimybe, atjungia automatiškai ir t.t. Bet kad dabar apsižiūrėjau - jau kokius 4 pakrovėjus turiu, tuos pigesnius, iš kur jų tiek prisiveisė? Pirkau atsimenu tik vieną :)

 3.   Giedre rašo:

  Norejau paklausti. Pentx neturi priartinimo galimybes? Labai noriu sio fotoaparato, taciau priartinimas man didelis privalumas.

 4.   vyr rašo:

  Priartinimą vykdo ne aparatas, o objektyvas. Iš esmės, pridedamas objektyvas (ir tai ne tik šio Pentax, bet turbūt bet kurio Canon ar Nikon) neartina, o tolina, kadangi šiuo atveju yra 18-55 mm židinio nuotolio. Tai grubiai apie 40-50 mm būtų natūralus vaizdas, o mažiau - jau plačiakampis, t.y. “atitolinimas”. Norint gauti “priartinimą”, reikia pirkti papildomą objektyvą. Pvz. PENTAX SMC DA L 50-200mm F4-5.6 ED. Vėlgi, tokia situacija su visais veidrodiniais, kadangi pridedami “kitiniai” objektyvai yra kažkur iki 50 mm židinio nuotolio. Aš ir galvojau pirkti fotofabriko siūlomą komplektą, į kurį įeina ir artinantis teleobjektyvas. Bet jie tiesiog nepardavė ir viskas. Aišku, tokiam rinkiniui skelbiama tipo nuolaida ir jų teisė neparduoti, jei nenori, tik skelbti tai nereikėtų.

 5.   tomas rašo:

  vyr, nusišneki bišk? Objektyvas, kuris tolina? gal geriau apie fotikus nieko nebrašyk…

 6.   vyr rašo:

  iš kur šiais laikais tokių neišsilavinusių vaikų? Juk kiek žinau jau ir kai kuriose mokyklose dėsto pagrindus. Dabar nuorodų ieškok, bet tomukas tikriausiai kalbų nesupranta, vis tiek negalės perskaityti. Na, tiek to, prašau, lavinkis prieš kokią nors nuomonę reikšdamas: http://en.wikipedia.org/wiki/Photographic_lens#Aperture_and_focal_length
  Ten dar aiškiai analfabetams yra paveikslėlių, turėtum susivokti maždaug. Tiek to, duosiu ir lietuviškai, negi gaila, o tai žiūriu kai kam “kaip diena, taip naujiena”: http://www.mikasbinkis.lt/straipsniai/zymejimai
  Citata: “Milimetrais aprašomas objektyvo židinio nuotolis. Žmogaus akis mato kaip apytiksliai 50 mm veidrodinio fotoaparato objektyvas. Jei skaičius mažesnis - apimamas platesnis kampas, bet vaizdas atitolinamas“.

 7.   Blablabla rašo:

  Neseniai nusipirkau Pentax k-x, kas neturit, galit nesąmonių nerašinėt, priartinimas priklauso nuo objektyvo, su fotoaparatu nepriartinsi, net fotoaparaoto nereikia liesti, kai nori priartinti, tiesiog viską darai su objektyvu. Duoda du objektyvus, betjau mano komplekte, vienas į artį o kitas į tolį fotkinti :}

 8.   vyr rašo:

  visiškai teisingai, nuo objektyvo (ir muilinėse nuo objektyvo šiaip jau)

 9.   naujoke rašo:

  Blablabla kur pirkai savo pentax’a?

 10.   vyr rašo:

  koks skirtumas dabar, panašu, kad jų jau niekur nebus labai greitu laiku. Fotofabrike pirkau.

 11.   bingooo rašo:

  ar galetumete papasakoti kaip su siuo fotoaparatu reikia padaryti foto kurios turi ryskesni pirmaji ar antraji fona? kodel diafragma tegalima atidaryti iki 5,6?

 12.   vyr rašo:

  norėjai pasakyti “neryškesnį” pirmąjį ir antrąjį foną? Kad tik centrinis objektas būtų ryškus, o visa kita išplaukę? Jei taip, tai teisingai, reikia kuo labiau atverti diafragmą. Jei neklystu, kitinio objektyvo diafragma yra 3.5-5.6. Vadinasi teoriškai galima atidaryti iki 3.5. Bet net diafragmos prioriteto režime ne visada pavyksta pilnai atverti objektyvo, turbūt automatika vis tiek veikia ir spėju viskas priklauso nuo sąlygų, jei daug šviesos, jis neleis maksimaliai atverti objektyvo. Bet čia tik spėlioju, reikia išsibandyti įvairiomis sąlygomis. Tikrai esu “išgavęs” 3.5. Norint rimčiau, tai reikia turėti “šviesų” objektyvą, kad atsivertų iki 2 аr dar plačiau. Šiaip gal verta visai numesti ant rankinio valdymo ir pasibandyti kas gaunasi.

 13.   bingooo rašo:

  taip taip apie tai ir snekejau, esu visiska naujoke, cia mano pirmas tokio lygio fotoapratas, visad turedavau muilines, ir tik dabar isigijau si Pentax, bet susiduriau su daug neiskumu.. nes atrodo skaiciau skaiciau kaip cia atverti ta diafragma, bet ji tik tiek mazai teatsiveria man iki 5.6 ir nezinau ka dar daryti? o pvz kaip fokusuoti su automatiniu ar rankiniu budu, norint isgauti tas ”neryskesnias” nuotraukas? mano objektyvas yra 18-55, tai ar tikrai dar galima atverti ta diafragma palciau? aciu!

 14.   bingooo rašo:

  ar sulauksiu pagalbos? ;)

 15.   vyr rašo:

  nu va, pvz. namuose, vakare prie dirbtinės šviesos, nustačius aparate Av režimą, man atsiveria diafragma iki 4. Jei objektas pakankamai arti, galima išgauti neryškų foną. Kuo toliau objektas, tuo mažiau šansų su šituo objektyvu gauti neryškų foną ir ryškų objektą. Kiek įmanoma arčiau fotografuojant, tokį efektą galima išgauti netgi su muiline. Rankinis fokusavimas gal ir gerai, tada jau tiksliai nusitaikysi ten kur reikia ir fokusas “nepabėgs”, pentaxo autofokusas truutį silpna vieta

 16.   bingooo rašo:

  aciu, o pvz kokiu objektyvu galeciau istaiyti tai? koks objektyvas tiktu pentax k x?

 17.   bingooo rašo:

  *istaisyti

 18.   vyr rašo:

  šiaip specialiai kito objektyvo pirkti neverta, objektyvai yra brangus dalykas, viskas turi gautis ir su šituo, reikia tik iš arčiau fotografuoti. Idealiu atveju ir neskaičiuojant pinigų fotografas be “kitinio” objektyvo gali norėti turėti teleobjektyvą ir platesnio kampo objektyvą. Bet šitų objektyvų poreikis tikriausiai nesusijęs su išplaukusiu fonu. Nors teleobjektyvas leistų išgauti tokį efektą ir iš toliau fotografuojant. Geriausiai tam atvejui naudoti šviesų objektyvą, kaip jau sakiau, kuris atsiveria daug plačiau nei kitinis, bet jie brangūs. Aš pvz. ateityje gal ir galvoju apie antrą objektyvą, kuris bus kaip tik teleobjektyvas. Tačiau bent man pirmiau reikėtų normalios blykstės ir stovo. Kiekvieno poreikiai skirtingi. Nežinau, kažkaip nematau problemų išgauti sulietą foną ir su kitiniu objektyvu, atidarau diafragmą, tiek, kiek išeina ir nesuku galvos. Reikia panaršyti ir paieškoti tokiu pentaxu padarytų fotografijų ir pažiūrėti kokie buvo nustatymai jas fotografuojant.
  Jei “ištaisyti” turi galvoje autofokusą, tai jis nuo objektyvo nedaug priklauso, geriausias ištaisymas bus rankinis fokusavimas. Sakydamas “silpna vieta” neturėjau galvoje kad taip jau beviltiškai blogai. Aš asmeniškai neturiu su kuo palyginti, bet atsiliepimai tokie ir pats pastebėjau, kad ne visada pataiko, tačiau bent man tai netrukdo.

 19.   lina rašo:

  parduodu pentax k-x,raudonas,1300lt,860058507

 20.   ech rašo:

  Kodel parduodi?

Rašyk komentarą