BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Įvairūs pasikrapštinėjimai


Kaimyniniame name sugalvojo įsivesti internetą. Ten jau turėjo ir ankčiau iš kaimyno kabelį atsivedę, bet nutarė keisti kaimyną, t.y. imti internetą iš kito žmogaus. Šįkart - bevieliu būdu. Taigi, “interneto tiekėjas” trečiame aukšte, o “gavėjas” - pirmame. Internetas telekominis ir yra naujas dslinis modemas su bevielio tinklo galimybe. Modelis berods Pirelli DRG A125G (daugiau apie jį - telekomo instrukcija, originalus aprašymas ir čia.) Kitam galui jie turėjo Linksys WRT54G. Deja, su tokia komplektacija visiškai no go, nes šis Linksys nedirba kaip bevielis adapteris, ta prasme imtuvas. Be to, jo versija yra 7-ta, kuriai neįmanoma įkišti jokios kitos firmware, jokių pomidorų, taip sakant :) Kaip bebūtų buvę man nekantru viską palikti velniop, variantų išbandymui jie dar turėjo. Pastebėjau, kad pas žmones pilna yra sukaupta įvairiausios aparatūros. Tai jie junginėjasi tarpusavyje ir internetą dalijasi, tai iš telekomo gauna naujesnių modemų. Modemai, routeriai, svičai - visokių gėrybių, kitos dar ir veikia :) Taigi, šį kartą iš kažkokio šiukšlyno išsitraukė, kaip vėliau paaiškėjo, bevielį adapterį, jungiamą per usb. Modelis Proxim Orinoco B11FNF-USB, pavyko jam rasti draiverius. Veikia puikiai, bet tinklo iš trečio aukšto negaudė. Galiausiai prie telekominio modemo prijungėme tą Linksys AP, kurį išnešė visai į laiptinę, kiek laidas leido. Tada jau kažką ima gaudyti ir tai tik tada kai pirmam aukšte usb bevielį pritempi vos ne prie lubų. Nieko gero, minties susisiekti bevieliu ryšiu buvo atsisakyta, ties laidus. Vis tik sienos, dvi perdangos - per didelės kliūtys. Dar išbandžiau kaip bevielius adapterius šiuos įrenginius: Alfa AIP-W610H ir Senao SL-2611CB3Plus, pastarasis tai man internetą gaudo iš kito namo, gal 100 m atstumu, per plastikinius langus, žaliuzes. Tačiau šiuo atveju nė vienas iš šių įrenginių tinklo nepagavo.
Dar vienas atvejis šiomis dienomis. Pasiskundė, kad kompas labai lėtai veikia. Iš tikro, vos vilkosi, taip sunkiai viskas. Pasižiūrėjau cpu apkrovimą - ogi du “niekšeliai” užkrauna  procesorių 100 %. Vienas jų - Skype, kitas - tv tiunerio kažkoks valdymas. Kill those bastards! Na ir viskas pradėjo normaliai suktis. Jei nori, Skype tegul persiinstaliuoja.
Toliau. Kompas Packard Bell Imedia 1306 - “baltas” (tiksliau, juodas :) originalus, mikro toweris, labai kompaktiškas ir labai tylus. Tikriausiai parvežtas iš Anglijos. Kažkas ten buvo pridirbta su prisijungimu prie telekomo, greitai sutvarkiau. Tačiau nėra garso. Atrodo, kad integruota garso plokštė sustreikavo, jokie draiverių perinstaliavimai nepadėjo, galiausiai perinstaliavau visus win, bet be rezultato. Teko ieškoti atskiros garso plokštės, ištraukiau iš kito kompo Trust SC-5100, ten vis tiek niekas nenaudoja :) Be to yra tame “donore” ISA slotas, o ISA garso plokščių turiu ne vieną. Tik tiek, kad tas diedziokas, kurio ir yra šitas Packard Bell kompas, kažkur prapuolė - telefonas atjungtas, namuose nieko nėra.
Kas dar? Vieniems čia netolimiems kaimynams kompas ėmė neįsijungti. Nu nesijungia, jokio signalo, jokio ženklo. Tipo kaimynas buvo paėmęs išvalyti. Žinau aš tokius valymus :) Parsinešiau, nuėmiau šoną. Maitinimo jungtis neįkišta į mb. Įkišau, įsijungia, tik ima pypsėti pastoviais intervalais ir nuolat. Paklibinau video, ramą, ten dar tv tiuneris. Na, užsikūrė normaliai. Windows XP pati pirmoji versija, net ne SP1 ir dar wga pasigavę - juodas desktopas ir užknisantys pranešimai. Wga nusikilina lengvai. Tuo pačiu dar sugalvojau sp sumesti. Tačiau nesidavė, sp3 tai iš viso neina jei nėra bent sp1. Sp2 pareiškė, kad netinka Windows serijinis nr., tas pats ir su sp1. Serijinį numerį pakeičiau su šituo. Tada jau susistūmė sp2, paskiau ir sp3. Viskas, laisvas :)
Šiandien parsinešiau dar vieną kompą, senas klientas, jau nepamenu net kiek kartų knisausi su juo. Net sistemos imidžą turiu pasidaręs, tiek dažnai tekdavo perinstaliuoti viską. Dabar besikraunant sistemai - bsod ir restart. Teks perinstaliuoti. Ten gal diskas grybauja, yra senas 40 GB, tačiau įsistatęs turi ir naują, 500 GB, tai į jį ir reikės suinstaliuoti sistemą. Video pakeista į naują, ramas pakeistas. Na, lieka tik diskas, teko su tokiais šposais ir anksčiau susidurti ne kartą su įvairiais kompais. O dabar, bsodas net bandantis krautis safe mode. Bet vieną kartą apgavau - užsikrovė safe mode su komandinės eilutės režimu (safe mode with command promt). Šiaip ten nelabai ką tenuveiksi, tačiau pasileidau Total Commander. Paskiau iš jo paleidau control panel, tada automatiškai pakilo ir visas explorer, ta prasme visa aplinka. Tačiau neilgam, netrukus išmetė velniop ir ėmė persikrauti. Jei netingėsiu, pradėsiu dar šiandien su juo.

Rodyk draugams

Rašyk komentarą